Haber

5 Aylık Emekli-Memur Artış Oranı Kesinleşti! Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak, Ne Kadar Arttı?

2023 yılına sayılı günler kala emekli ve memur zamları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Son dakika haberine göre Kasım ayı enflasyon rakamlarının ardından Ocak ayı zammı için 5 aylık zam oranı kesinleşti. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin emekli maaşı zammı hesaplaması için sadece 1 bilgi kaldı. Peki, emekli-memur maaşına zam ne kadar oldu? Emekli maaşı ne kadar artacak? Emekli-memur maaş zammı nasıl hesaplanır? Detaylar burada…

Memur ve emeklilerde artış 2023 yılı için bilgiler gelmeye devam ediyor. Vatandaşlar, yılbaşına az kala emekli maaşına gelecek maaşı merak ediyor. TÜİK’in açıkladığı Kasım ayı enflasyon oranı da emekli aylıklarının oranlarının belirlenmesinde açıklama oldu.

Emekli ve Memur Maaşlarına Yapılan 5 Aylık Artış Oranına Ne Oldu?

TÜİK’in Kasım ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından 5 aylık emekli ve memur zam oranları netleşti. Yapılan hesaplamalara göre 5 aylık SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 14,04 zam yapılacak. Enflasyon farkı dahil 5 aylık memur zammı yüzde 15,11 olacak.

6 Aylık Emekli Maaşı Ne Kadar Artacak?

6 aylık emekli maaşı zammı hesaplaması için Aralık ayı enflasyon bilgilerinin açıklanması bekleniyor. TÜİK’in açıklamasının ardından 6 aylık SSK ve Bağ-Kur emekli maaşı zammı hesaplaması için tüm veriler hazır olacak. Bunun nedeni emekli maaşlarına yılda iki kez 6 aylık enflasyon oranı kadar zam yapılmasıdır.

Emekli ve Memur 5 Aylık Zam Oranları Tablosu

Emeklilik ve Memur Artışı 2023 Hesaplama Tablosu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu