Haber

Tgc: Siyasetçilere, Deprem Bölgesinde Vatandaşın Sorun ve Taleplerini Anlatan Gazetecileri Hedef Almaktan Vazgeçme Çağrısı Yapıyoruz

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), depremin olduğu bölgede yayın yapan Halk TV muhabiri Ferit Demir’e yönelik çekiçli saldırıyı kınadı. TGC’den yapılan açıklamada, meslektaşımıza geçmiş olsun diyoruz. Olayın sorumlularının soruşturulmasını ve cezalandırılmasını bekliyoruz. Siyasilere, deprem bölgesindeki vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dile getiren gazetecileri hedef almayı bırakmaları çağrısında bulunuyoruz. güvencesi altında olması gerektiğini bir kez daha hatırlatırız.

TGC Yönetim Kurulu bugün yaptığı yazılı açıklamayla, deprem bölgesinde görev yapan Halk TV muhabiri Ferit Demir’e yönelik çekiçli saldırıyı kınadı. TGC’nin açıklaması şöyle:

“Yaşadığımız deprem felaketinin ardından özellikle deprem bölgesinde sahada görev yapan gazetecilere yönelik saldırılar giderek artıyor. Vatandaşların deprem bölgesindeki sorunlarını haber yaptıkları için siyasiler tarafından hedef gösterilmeleri can güvenliğini tehdit ediyor. Son olarak deprem bölgesinde yayın yapan Halk TV muhabiri Ferit Demir çekiçli saldırıya uğradı, meslektaşımız ölümle tehdit edildi, ayrıca meslektaşlarımızın deprem bölgesinde haber yapması güvenlik güçleri tarafından engelleniyor.

“GAZETECİLERİN GÜVENLİĞİNİN DEVLET GÜVENLİĞİNDE OLMASI GEREKLİ OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA UNUTMUYORUZ”

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti olarak sahada görev yapan gazetecilere yönelik bu tür saldırıların kabul edilemez olduğunu belirtiyor ve kınıyoruz. Meslektaşımıza geçmiş olsun diyoruz. Olayın sorumlularının araştırılıp cezalandırılmasını bekliyoruz. Deprem bölgesindeki vatandaşların sorunlarını ve taleplerini gündeme taşıyan gazetecilere amaçlarını göstermeyi bırakmaları çağrısında bulunuyoruz. Türkiye’nin dertlerini haber yapan gazetecilerin can güvenliğinin tüm vatandaşlar gibi devletin güvencesi altında olması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz.”

erfelek-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu